مدیریت میزان حجم مصرفی

آیا حجم مصرفی اینترنت شما بی رویه افزایش پیدا کرده؟
متاسفانه در ماه های اخیر متوجه نارضایتی تعدادی از مشترکین نسبت به افزایش مصرف حجم ترافیک اینترنت شدیم. بر این اساس و اصل مشتری مداری و ارتقای سطح رضایت مشتریان موارد ذیل را جهت اطلاع شما مشترک گرامی مستدعی میشود.

سیستم مدیریت حساب مشترکین
این سامانه به صورت منظم مورد بررسی، مونیتوریگ و آزمایش های دقیق قرار میگیرد و ما از عملکرد آن اطمینان داریم همچنین سیستم های مدیریت حساب مشترکین علاوه بر نظارت داخلی توسط سازمان های دولتی و حاکمیتی متولی اینترنت و امنیت شبکه مورد بررسی قرار میگیرد. پس می توانید از صحت عملکرد آن اطمینان داشته باشید.

مصرف نا آگاهانه
با نیل سرویس های آنلاین از رایانه های رومیزی به رایانه قابل حمل، تلفن های همراه و تبلت ها مصرف اینترنت به صورت نا محسوسی افزایش پیدا کرده و ضمن این موضوع بروزرسانی های خودکار سیستم عامل (ویندوز و مکینتاش) ، به روزرسانی نرم افزار های موبایل و … . به این موارد ارسال و دریافت فراوان متن، عکس، فایل های صوتی و ویدیویی توسط نرم افزار های پیام رسان (مانند : وایبر، واتساپ، تلگرام و …) را به آن اضافه نمایید.

نفوذ و مسایل امنیتی
این امکان وجود دارد اینترنت شما که بی سیم در محیط منزل یا محل کار و اطرفا آن قابل دسترسی است توسط افراد سود جو مورد استفاده قرار گیرد. برای جلوگیری از این موضوع مناسب است رمز عبور دستگاه Access Point خود را در بازه های زمانی مناسب تغییر داده و برای امنیت بیشتر از فیلتر Mac Address استفاده نمایید. برای اطلاع از نحوه انجام این امور می توانید در اینترنت جستجو کرده و یا از راهنمایی پشتیبانی فنی استفاده نمایید.روش مدیریت مصرف حجم سرویس اینترنت:
نرم افزارهای کنترل و پایش مصرف حجم (که چند نمونه از نرم افزارهای موجود جهت سهولت کار به همراه لینک دانلود در زیر آمده است)سیستم عامل ویندوز: cucusoft – networkx – du meter

سیستم عامل مک: iNetProtector – surplusmeter

گوشی و تبلت های اندروید : My Data Manager

گوشی های اپل (آی او اس):  my data manager – data usage – data monitor

مانیتورینگ و پایش تعداد دستگاه های متصل به مودم در کامپیوتر : network watcher

مانیتورینگ و پایش تعداد دستگاه های متصل به مودم در سیستم اندروید: fing